Informace o nás

Jsme chovná stanice hladkosrstých morčat plemene anglický a americký crested (v barvě černá a červená), hladké (červená) a US Teddy a sídlíme v Trutnově. Chovná stanice byl zaregistrována na jaře 2012 u ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců.

Počet našich chovanců se v závislosti na vrzích a prodeji pohybuje kolem 20 morčat. Ve fotogalerii si je můžete prohlédnout. Morčata jsou chována ve velkých boxech v malých skupinách tak, jak se jednotlivá zvířata nejlépe snáší. Jako podestýlka jsou používané hobliny a hlavní složkou krmiva je zelená píce a seno. Morčata jsou také čas od času vypuštěna do venkovních výběhů.

Klademe důraz na povahové vlastnosti morčete a jeho vztah k člověku. snažíme se vyhradit si pro morčata dostatek času, aby byla zvyklá na chování a pohlazení.  Cílem je chov zdravých, exteriérem standardu odpovídajících a kvalitních morčat, která jsou člověku také kamarádem. Bráníme se nekontrolovanému množení morčat výběrem vhodných partnerů, rozmístěním morčat v ubikacích a rozumným chovatelským plánem.

Věříme, že se u nás budou rodit zdravá a krásná morčata, která přinesou mnoho radosti nejen nám, ale i svým dalším chovatelům (a třeba i nějaký ten pohár nebo kartičku).

Historie projektu

...aneb jak to všechno začalo...

V únoru 2012 se na zkoušce z Odpadového hospodářsví setkali dva mladí lidé, studující dálkově na České zemědělské univerzitě v Praze. On byl z Poděbrad a ona z Trutnova. Dali se do řeči a ona vyprávěla báječné příhody o svých morčatech (v bytě 1 + kk s ní toho času bydlela necelá třicítka morčátek). O pár týdnů později je osud svedl znovu dohromady a náročné terénní cvičení v Kostelci nad Černými Lesy je velmi stmelilo. Ona se začal zajímat o chov morčat a zanedlouho si pořídil vlastní morče, hladkého červeného samce Cedrika (a jí nadělil rexíka Tupoleva). Pak následovala samička Cesmínka, dvojice Locksley a Ruda a další přírůstky do rostoucí morčecí smečky. On, milovník pořádku, se rozhodl dát všemu řád a založil Chovnou stanici morčat Bamboo.

Hezký začátek, že?